Drága Babókám, örülök, hogy folytathatjuk a megkezdett beszélgetést, jók a reagálások, azt hiszem, tényleg hiánypótló ez a blog, sokak érdeklődését sikerült felkeltenünk.
Örömmel hallom! Első részünkben elkezdtük körbejárni azokat a szempontokat, melyeket a menyasszonyi ruha próbáját megelőző tervezéshez ajánlasz a hölgyeknek. A legfontosabbon túl vagyunk, az egyéniség figyelembe vételén, mi a következő lépés?
A helyszín figyelembe vétele, hol lesz az esküvő, hol a lakodalom.
Nem gondoltam volna, hogy ez annyira fontos.
A ruhának illenie kell a hely hangulatához, a várható körülményekhez stb. Mostanában divat lett egy tanyán, a tengerparton, hajón vagy más hasonló különleges helyen rendezni az esküvőt, ezek mind más és más elvárásokat állítanak a szalonok elé. Gondot kell arra fordítani, hogy a ruha megfeleljen a hely hangulatának, szabad mozgást és kellemes közérzetet biztosítson a viselőjének. Például egy abroncsos csipkefelleg nem illik a homokos tengerparti esküvőhöz, a kalapot elfújhatja a szél stb. Ma már a sátras esküvők sem azt jelentik, hogy egy katonai sátor hosszú padjai között kell botladoznia a menyasszonynak, mert nagyon praktikusan és ízlésesen alakítják ki a belső tereket a kölcsönzők. Tehát mindenképpen tisztában kell lenni azzal is, milyen körülmények között fog majd szerepelni a kiválasztott ruha.
Megvolt az egyéniség, a testi adottságok, a helyszín szerepe, van még valami?
Bizony van még két tényező, melyekről nem feledkezhetünk meg, de ez egyénenként és családonként változó. Az egyik a vőlegény.
Azon már nem sok tervezni való van! 🙂
Igaz, de hogy mennyire vonjuk be a ruhatervezésbe, az változó. Tudom, a hagyomány szerint nem szerencsés, ha a vőlegény az esküvő előtt látja a menyasszonyi ruhát, ezt sokan még ma is betartják, de akkor ez azt jelenti, a menyasszonynak illik tisztában lennie a vőlegénye ízlésével, hiszen az ő elvárásainak is meg kell felelni, sőt a kettejük ruhájának a stílusa is összhangban kell, hogy legyen.
Azt hiszem, tudom, mi az a tényező, amiről eddig nem volt szó, az anyagiak!
Bizony, ez sem elhanyagolható tényező, és szomorúan tapasztalom, hogy nálunk a tervezés többnyire ezzel a tényezővel ki is merül… ennek kell lennie az utolsó szempontnak a sorban!
Lehet, hogy ezzel vitatkoznék, mert nagyon is fontos, hogy ki mennyit tud rászánni az esküvőjére, nem nyújtózhatunk csak ameddig a takarónk ér!
Mindjárt megmagyarázom, miért tettem én ezt sorrendben az utolsó helyre. Ha a tervezés lépcsőfokait végigjártuk, megvan az elképzelés, akkor kell elmenni a szalonba, ahol a megjelölt paramétereket figyelembe véve még mindig elég sok ruhát fel tudnak kínálni, nyilván a különböző anyagfelhasználás miatt eltérő árakban. Ebből a kollekcióból kell aztán kiválasztani próbára azokat a modelleket, melyek árban is megfelelnek a lehetőségeinknek.
Így már leszűkül a próbára szánt ruhák száma, és a kiválasztott modelleket alaposan meg tudják szemlélni, sor kerülhet az esetleges változtatások megbeszélésére, erre is igaz a mondás: a kevesebb több!
Ennyit tehát a tervezésről, a következő részben már a szalonban folyó próba lesz a témánk.
Szeretettel várunk. És lehet egy kis meglepivel! 🙂
Vélemény, hozzászólás?
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.